Продавець Інтернет Магазин "Мандарин" розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4005 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Вашу заявку буде оброблено найближчим робочим днем

Интернет-магазин детских товаров, а также товаров для дома "Мандарин"
+380 (95) 766-68-39

Скейтборд: інструкція по експлуатації, налагодження та регулювання

Скейтборд: інструкція по експлуатації, налагодження та регулювання

Сьогодні популярність дошки на колесах нітрохи не менше. Не визнаний офіційним видом спорту, скейтбординг об'єднує чимало поціновувачів та любителів такого способу відпочинку. Вивчаються прийоми катання, нові трюки, проводяться змагання та турніри.

При купівлі скейтборда новачки, як правило, вибирають готові комплекти. Вже після придбання деякого досвіду, складові конструктивні елементи підбираються в залежності від заявлених характеристик і індивідуальних переваг.

Перш ніж розбиратися з настроюванням та регулюванням, розглянемо, з чого складається скейтборд:

  • дека;
  • платформа;
  • підвіска з амортизаторами;
  • колеса з підшипниками.

ДЕКА

Дека — опорна дошка, куди скейтер стає ногами, керуючи скейтбордом. Для найкращого забезпечення амортизації при русі і здійснення стрибків деку виготовляють з тонких зрізаних шарів дерева — шпону. При цьому використовуються тверді породи, найчастіше клен.

Виросли в холодних регіонах дерева, характеризуються підвищеною твердістю і міцністю. Для виготовлення деки застосовують від 7 до 9 шарів шпону.

Їх кладуть один на одного, наносячи клей на кожну сторону, за винятком верхньої і нижньої площин.

Після цього в спеціальному гарячому пресі, що надають деці геометричну форму, клей твердне і виходить єдина багатошарова конструкція. На неї наносять нековзне покриття на верхню частину і принт з малюнком на нижню.

Правильний вибір деки

При виборі деки слід враховувати 3 параметри:

  • Довжина;
  • Глибина;
  • Ширина дошки.

Довжина і ширина залежать від комплекції людини і розміру взуття. Чим більше розмір, тим ширше і довше повинна бути дека. Ширина коливається від 7,75 дюймів до 9 дюймів. Для початку краще всього вибрати 8 дюймів. Також слід пам'ятати, що чим глибше форма і менше ширина дошки, тим легше виконувати трюки. На широких деках зручніше ковзати.

ПІДВІСКА

Подвески на скейтах — это металлические элементы, включающие в себя ось с корпусом, на которую крепятся колеса, платформу, прикручивающуюся к деке с нижней стороны, болт с гайкой и амортизаторы. Конструкция подвески позволяет скейту поворачивать при наклонении ту или иную сторону.

Подвески делят на 3 типа:

  • Низкие — для колес с маленьким диаметром. Такие применяются при исполнении трюков.;
  • Средние. Подходят для ежедневного катания.;
  • Высокие. Их используют в сочетании с широкими и длинными деками для катания на сложных поверхностях.

Ширина осей, підвісок також різна і підбирається рівній ширині дошки. Тобто, якщо дека шириною 8 дюймів, такої ж ширини повинна бути підвіска.

Регулювання підвіски

Регулювання відбувається за допомогою основного болта, що з'єднує корпус осі з платформою. При його затягуванні збільшується зусилля, необхідне для повороту осі. При ослабленні ж, навпаки, можна добитися легкості і маневреності.

Тугие подвески используются при катании на длинные дистанции, расслабленные пригодны для выполнения трюков и элементов. Вместе с тем излишнее затягивание болта мешает выполнению поворота, а чрезмерное ослабление ведет к тряске и последующей деформации оси и колес.

Колеса скейтборда выполнены из полиуретана различной плотности. По этой причине их принято делить на мягкие и твердые. Мягкие выбирают для езды на неровных поверхностях. Они хорошо амортизируют небольшие впадины на дорогах, однако с ними сложно выполнять фигуры и флипы.

Твердые предназначены для катания на скейтпарках. На гладких скользящих покрытиях с ними удобно выполнять различные элементы.

Колеса также различаются по диаметру. Наиболее распространенные — от 52 до 56 мм. Чем меньше диаметр — тем быстрее старт и маневренность. Чем больше — тем тяжелее начинать движение. Однако на длинных дистанциях большие колеса хорошо сохраняют скорость.

Таким образом, правильная регулировка и комфорт езды зависят от правильного подбора элементов скейтборда. Зная их характеристики и ориентируясь на условия катания, нетрудно будет настроить свой скейт так, как следует.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner